Malowane butelki w planetarium

12967438_10208087560500152_2429253360683386516_oMoje malowane butelki – a ostatnio także malowane kamienie – trafiają w różne miejsca. Podarowane różnym dobrym ludziom powędrowały już w rozmaite zakątki świata. Ostatnio przekazałem dwie butelki na Wentę Dobroczynną, z której całkowity dochód przekazany zostanie na remont Kaplicy w Bukwałdzie. Wenta odbędzie się w piątek, 8. kwietnia (Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, początek o godz. 18.00. W tym samy czasie rozpocznie się wernisaż w olsztyńskim Planetarium. Na wystawie w Planetarium znajda się i moje prace: kilka butelek i dwa kamienie. Wystawa zatytułowana jest „Pracownicy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – ich artystyczne wizje i dokonania. Nauka ze sztuką mocno się łącza. Obie poszukują piękna. A wielu naukowców aktywnie choć amatorsko tworzy dla odprężenia, wyciszenia itd.

Artystyczna Rezerwa Twórcza (A*R*T) powstała w roku 2011 z inicjatywy nieprofesjonalnych artystów- pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Do roku 2016 członkowie grupy zorganizowali 9 wystaw w galeriach wystawienniczych Biblioteki Głównej UWM, w klubie Baccalarium oraz w Starej Kotłowni. Grupę tworzą emeryci oraz pracownicy uczelni (innych wydziałów niż Wydział Sztuki). W ciągu pięciu lat prace swoje wystawiało łącznie około 60 członków. Na najbliższym wernisażu znajdą się prace 33 osób.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć, to zapraszam w piątek 8. kwietnia na godzinę 18.00 (więcej o wernisażu). Wystawa trwać będzie do 15. kwietnia. A w dniu 16 kwietnia zapraszam do Szczytna, na malowanie kamieni. W ramach 70. jubileuszu szkoły podstawowej (czytaj więcej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s