Szklarniowe jajka na Prima Aprilis

Kurze jajka na roślinie to oczywiście primaaprilisowa blaga. Zdjęcie przedstawia bakłażana,  Solanum melongena – czyli psianka podłużna, odmiana Golden eggs (więcej na ten temat http://czachorowski.blox.pl/2015/03/Dzieci-w-kapuscie-i-kurze-jajka-na-pomidorach.html).

Problem z przedostawaniem się chemioterapeutyków do środowiska jest prawdziwy, zanieczyszczenia związkami biologicznie czynnymi także (więcej na ten temat http://biologiaolsztyn.blogspot.com/2016/03/roslin-obornik-i-antybiotyki.html)

Iwam Miczurin to uczony radziecki , znany ze swych doświadczeń z zakresu krzyżowania roślin. Wyhodował około 300 odmian drzew i krzewów owocowych. Był twórca kontrowersyjnych metod hodowli roślin. W swych doświadczeniach w dziedzinie upraw nie posługiwał się powszechnie uznawanymi w świecie naukowym metodami. Mimo braków teoretycznych i metodycznych  udało mu się stworzyć pewną liczbę odmian roślin odpornych na surowe warunki klimatyczne panujące w głębi Rosji. Miczurin był twórcą i propagatorem poglądów, na gruncie genetyki całkowicie błędnych, przypisujących człowiekowi zdolność do niemal dowolnego przeobrażania przyrody.

„Uprawa roślin południowych metodą Miczurina” to tytuł książki beletrystycznej Weroniki Murek, wydanej w 2015 roku. (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/240965/uprawa-roslin-poludniowych-metoda-miczurina)

„Ewolucja, dewolucja, nauka” bardzo kontrowersyjne książka Maciej Giertych, w której profesor, genetyk i dendrolog ogłosił pogląd, że ewolucja to teoria, a dewolucja to fakt. Sprzeczne jest to z poglądami większości naukowców i dorobkiem naukowych ostatnich dziesięcioleci. Prof. Maciej Giertych rozesłał do wszystkich liceów i techników

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s