Poczytność bloga

blogczachorowskicopyPiszę na blogu bo lubię, bo pisanie pozwala porządkować myśli, bo jest formą brudnopisową przygotowania bardziej rozbudowanych wykładów czy tekstów. Piszę, bo jest to dla mnie forma upowszechniania wiedzy. I jest także formą dialogu ze studentami, słuchaczami, innymi osobami.

Nie przykładam większej wagi do statystyk. Dlatego z pewnym zdziwieniem odbieram sygnały o poczytności tego bloga. Poza informacjami bezposrednimi docierają do mnie także sygnały „statystyczne”. Ot  na przykład wczoraj dostałem takiego maila:

Wczoraj pokazaliśmy światu nowy wygląd strony głównej Blox.pl. Ważnym elementem tej stronie jest rubryka „Blogi tygodnia”. Miło nam Cię poinformować że jesteś w pierwszej grupie blogerów wyróżnionych tym tytułem. Nową stronę główną wraz z blogami tygodnia znajdziesz pod adresem: http://www.blox.pl/beta/start Gratulujemy!

Sprawdziłem przy okazji statystykę. W rankingu niniejszy blog w ostatnich 2-3 dniach był na 107-110 pozycji względem popularności na blox pl. oraz nr 4 w kategorii nauka (na 379 737 blogów w tym serwisie). Jest to o tyle dla mnie dziwne, że uważam swój blog za niszowy. Okazuje się jednak, że przynajmniej niektóre wpisy znajdują szersze grono odbiorców (czasem widuję podlinkowane na różnych serwisach internetowych poszczególne wpisy, zwłaszcza te przyrodnicze).

No to będę dalej pisał, tak jak pisałem. A skoro serwis ma nowe możliwości techniczne i wizualne, to popróbuję technicznie ulepszyć. Człowiek uczy się całe życie….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s