Mój głos w sprawie prof. Piotra Obarka

Jest rzeczą naganną, nawet w obronie swojego imienia, obrażanie innych, przeinaczanie i manipulowanie faktami. Styl w jakim pisze p. Piotr Obarek na swoim blogu (linkowany z portalu Olsztyn.24) z licznymi argumentami ad personam oraz obraźliwymi epitetami, kierowanymi pod adresem profesorów: Małgorzaty Chomicz, Wioletty Jaskólskiej, Barbary Przybylskiej-Gornowicz, Józefa Dębowskiego, prorektora prof. Grzegorza Białuńskiego, J.M. rektora prof. Ryszarda Góreckiego, redaktora Adama Sochy (miesięcznik Debata) i Marka Wrońskiego (Forum Akademickie), jest niegodny pracownika akademickiego. Nie obroni się swojego dobrego imienia przez obrażanie innych, manipulowanie faktami i stosowanie kruczków prawnych.

Mój głos wynika z troski o dobre imię UWM. Wydaje mi się, że nie wystarczy już dyskutowanie w kuluarach. Sprawy zaszły zbyt daleko i trzeba zabrać głos publicznie. Osoby obrażane i atakowane nie powinny poczuć się osamotnione i pozostawione samym sobie.

Nie ma nic złego w publicznym zabieganiu o dobre imię rodziny i swoje własne. Ważna jest jednak również forma.

Nie widzę nic złego w publicznym zabieraniu głosu przez p. Piotra Obarka. Forma jednak pozostawia dużo do życzenia i stawia w złym świetle całe środowisko akademickie Olsztyna, zwłaszcza gdy milczymy. Bo co sobie pomyśli przeciętny zjadacz chleba gdy przeczyta te wszystkie dziwne treści w wielce nagannym stylu? Taki jest UWM, tacy są profesorowie w Kortowie?

czytaj także: http://czachorowski.blox.pl/2013/10/W-obronie-prof-Malgorzaty-Chomicz.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s