Bioróżnorodność, energia odnawialna i Olsztyńskie Dni Nauki

wyastawadachowkowa

Olsztyńskie Dni Nauki oraz Europejska Noc Naukowców są okazją by w popularny sposób przybliżyć badania naukowe. Na tegoroczną edycję przygotowałem dwie propozycje, wiążące się z tematem moich badań. Będzie to wystawa fotograficzna oraz warsztaty malowania na szkle.

Co zmienią w krajobrazie Warmii i Mazur i różnorodności biologicznej plantacje wierzby energetycznej? Jak wpływają na przyrodę alternatywne źródła „zielonej” energii? Zdjęcia z badań terenowych oraz z plantacji wierzby energetycznej w Łężanach: krajobrazy, przyroda, rośliny, bezkręgowce, grzyby. Zwierzęta i rośliny charakterystyczne dla krajobrazu wiejskiego.

Wykorzystanie biomasy w mieście i terenach zurbanizowanych jest elementem biogospodarki. Jednym z alternatywnych źródeł energii jest biomasa. Ujemnym jednak skutkiem zamiany pól uprawnych w uprawy roślin energetycznych może być wzrost cen żywności. Biomasa roślin wieloletnich (drzewa i krzewy) z terenów miejskich i przydrożnych może być wykorzystana dla celów energetycznych. Dla sensownego wykorzystania produkcji biomasy w ekosystemach miejskich pomocna może być ekologia. Dodatkowo w miastach chronić można unikalne siedliska martwego drewna, typowego dla terenów pierwotnej puszczy.

więcej o wystawie fotograficznej:

A o malowaniu butelek i słoików więcej jest tu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s