Malality czyli sztuka w ogrodzie i… na klatce schodowej

Plenerowy happening malarski jest znakomitą okazją do spotykania się w przestrzeni publicznej, okazją do tworzenia nie tylko sztuki ale i przyjaznej mieszkańcom przestrzeni społecznej. I ja tam byłem, malowałem i zdjęcia robiłem (zobacz zdjęcia). W tle była idea wolontariatu… i parki w Olsztynie (przestrzeń z ogrodami i sztuką).

MALALITY (maraton malarski i sztafeta literacka)
to  wielkie malowanie i długie czytanie w duchu Gałczyńskiego, które odbyło się 8. czerwca 2013 r., w ogrodzie przed Pałacem Młodzieży w Olsztynie. Tego dnia młodzież, studenci oraz profesjonalni artyści plastycy tworzyli  w Pałacowym ogrodzie prace plastyczne, inspirowane czytaną na żywo przez twórców sceny i słowa poezją K.I. Gałczyńskiego. Powstałe prace znajdą się na licytacji, planowanie na 23 czerwca 2013 r. Całkowity dochód ze sprzedaży prac, przekazany zostanie Hospicjum im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Przez cały ten artystyczny dzień popularyzowana była idea wolontariatu, zwłaszcza tego na rzecz Hospicjum.

Tak sobie myślę, że powstaje sporo takich prac. Jednocześnie klatki w naszych blokach są bez sztuki. A gdyby tak zacząć wieszać powstające w czasie happeningów malunki w naszych blokowych klatkach schodowych? Część na pewno uległaby zniszczeniu. Ale może mielibyśmy piękną przestrzeń na co dzień wokół siebie. I mielibyśmy kolejne preteksty by spotykać się twórczo w przestrzeni publicznej naszego miasta?

Olsztyn aktywnie…. tworzy swoją przestrzeń publiczną z parkami, ławkami i skwerami oraz tworzy swój artystyczny klimat! Miasto mogłoby się przecież w taka ideę włączyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s