Zrób się na zielono – Świadowy Dzień Środowiska

Zawsze jest jakaś okazja by świętować. Od 1972 roku 5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Środowiska, niezbyt poprawnie nazywanym także Dniem Ochrony Środowiska. Angielski pierwowzór brzmi World Environment Day (WED), ale w języku polskim "environment" tłumaczymy czasem jako "ochrona środowiska". Ale przecież nie ma Dnia Ochrony lub Szacunku dla Kobiet (jest Dzień Kobiet) czy Dnia Ochrony Dzieci.

Dzień Środowiska, bliźniaczy do Dnia Ziemi, dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku.  

ZIELONO MI – pod takim hasłem WWF zachęca do obchodzenia tegorocznego Międzynarodowego Dnia  Środowiska i namawia, aby tego dnia każdy miał na sobie coś zielonego. W dzieciństwie bawiliśmy się "w zielone" – trzeba było mieć coś zielonego i pokazywać na żądanie. Czasem był to kawałek liścia, ukryty na języku. Gra w zielone była nie tylko jednego dnia.

Dzień Środowiska obchodził będę pod hasłem bioróżnorodności i bioindykacji. Z samego rana egzamin dyplomowy ma moja licencjatka – tematem pracy jest właśnie bioróżnorodności i… biotechnologia. Bioindykacją zajmuję się ostatnio nieustannie, tego dnia także będzie zaprzątała moje myśli. No i będzie ten dzień miał charakter międzynarodowy – bo zaplanowane mam spotkanie i rozmowę o chruścikach w Słowacji.

A skoro święto, to kwiaty dla wszystkich – niech cieszą Wasze oczy. Z elementem zielonego, jako wspomnienie dzieciństwa i nawiązanie do tegorocznej akcji WWF.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s