Naukowe blogowanie w Olsztynie

Zwiastun artykułu Emanuela Kulczyckiego w 16. numerze czasopisma NIMB, w którym dużo informacji o internecie i komunikacji naukowej. NINB (Nauka, Innowacje, Marketing, Biznes) – redaguje CITTRU czyli Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu działające na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ciekawi mnie ilu naukowców z Olsztyna bloguje i ile naukowych blogów tworzonych jest w Olsztynie. Znam tylko nieliczne. Ciekawe czy ktoś już pokusił się o przegląd i skatalogowanie olsztyńskich blogów naukowych?  

Komunikacja w środowisku naukowym zmienia się tak jak w całym społeczeństwie, głównie za sprawą nowych mediów, w tym przede wszystkim internetu (strony www. blogi, fora dyskusyjne, portale społecznościowe, serwisy typu YouTube, najróżniejsze wikipedie itd.). Do tego dochodzi dziennikarstwo obywatelskie, uprawiane także coraz efektywniej przez studentów z Olsztyna. To też osobna działka olsztyńskiej twarzy blogosfery z nauka w tle.

Osobiście, na bazie swoich doświadczeń i wyczytanych informacji w różnych miejscach, od kilku tygodni eksperymentuję wraz ze studentami biotechnologii – tworzymy swoje e-portfolio (zobacz agregator z naszymi, powstającymi e-portfolio).

Chyba na większości uczelni działają centra innowacyjności, na UWM także. Ale jakoś o nich mało słychać. Najwyraźniej nie wszyscy są wystarczająco innowacyjni mimo wsparcia finansowego z UE. Warto się uczyć od najlepszych :). Krakowskie CIITRU nie ogranicza się tylko do własnego, lokalnego środowiska – poszukuje bardziej globalnie, i to chyba dość skutecznie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s