No to czekają mnie trudne dni…

Czeka mnie kilka trudnych dni. A to za sprawą Gazety Wyborczej, która umieściła mnie wśród kandydatów do konkursu Olsztynianin roku 2012. Przez moment będę osobą publiczną i nic na to poradzić nie mogę. Ma olsztyńska redakcja Gazety Wyborczej swoją wizję i mi nic do tego (nawet gdybym chciał i próbował).

Oczywiście, taka nominacja to coś miłego. Jeszcze milsza jest reakcja znajomych i przyjaciół (np. taka). Być może trudne i nieco kłopotliwe chwile mają tę wartość, że namacalnie dostrzegamy ilu mamy przyjaciół i ile osób o nas myśli ciepło i życzliwie.
Dla takich chwil warto przeżywać niedogodności…

Pisząc o trudnych dniach miałem na myśli złośliwe komentarze. Tak po prostu bywa. Słowne (nieszczere) gratulacje i ostrzeżenia, że to na pewno przyczyni mi wrogów. Gazeta zamieściła także moje zdjęcie z Kortowiady, z Boju Wydziałów (ja w roli porucznika Borewicza z dawnego PRLowskiego serialu – bo scenka była o życiu w PRL). Ale bez podpisu. Raczej na pewno będzie pretekstem do niezbyt sympatycznych komentarzy. No ale cóż, jak się coś robi to i trzeba być gotowym na komentarze.
Nie warto rezygnować z udziału w studenckich przedsięwzięciach z obawy, że się będzie "niepoważnie" wyglądało.

Gdybym miał sam powiedzieć o moim wkładzie w promocję UWM, wspomniałbym o popularyzacji nauki, e-learningu, Olsztyńskich Dniach Nauki czy Nocy Biologów… ale Gazeta ma swoje pomysły i swoją koncepcję. I ja na to nijak poradzić nie mogę. Możliwe, że takie patrzenie na "profesora od malowanych butelek i trawników" może bulwersować, że to nie jest "dostojne" i niepoważne. Ale jak powiedział fizyk (noblista) Richard Feynman „A co cię obchodzi co pomyślą inni”. Trzeba robić swoje.

Wyżej zdjęcia autorstawa Michała Ciuciasa z tego samego Boju Wydziałów, ale w szerszym kadrze i łatwo dostrzec, że to tylko przebranie. Tak umieszczam, bo nie wszyscy mają poczucie humoru…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s