Światowy Dzień Drzewa ze studentami i przedszkolakami

mostkowo1

W Dniu Drzewa (10 października 2011), razem ze studentami socjologii (specjalność administracja publiczna i samorządowa) posadzę 12 drzewek w dwu olsztyńskich przedszkolach: Przedszkolu nr 13 ul. Wyspiańskiego 3 i Przedszkolu nr 37 ul. Pana Tadeusza 12a.
Bo studenci i przedszkolaki są przyszłością narodu, tak jak drzewa są przyszłością naszej planety. I naszej dobrej jakości życia. Po co robić samemu jeśli można zrobić to w dobrym towarzystwie? Człowiek jest istotą społeczną.

Dzień Drzewa wymyślił Amerykanin Juliusz Morton w 1872 roku. Tak więc już w wieku XIX J. Morton stwierdził: „inne święta służą jedynie przypomnieniu, Dzień Drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Jego pomysł spotkał się szerokim odzewem. Tylko w 1872 roku w USA posadzono ponad milion drzew. W 1951 roku święto Dzień Drzewa zawitało w Europie. Organizacja ds. Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO) postanowiła, że we wszystkich krajach członkowskich obchodzony będzie każdego roku Światowy Dzień Drzewa. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Dodatkowo rok 2011 obchodzony jest jako Międzynarodowy Rok Lasu.

Olsztyn nie gorszy, też swoje drzewa posadzimy. Razem można więcej.

A na zdjęciu przypomnienie innej akcji ze studentami w 2009 roku w Mostkowie. Poza zbieraniem śmieci w lesie posadziliśmy kilka drzewek przed szkołą. Według informacji rosną i mają się dobrze.

Miejsc do posadzenie jest wiele, dołącz do tej międzynarodowej akcji i Ty drogi czytelniku. A w Olsztynie, gdzie tyle drzew już wycięto, przydałoby się uzupełnić straty. Tym bardziej, że Olsztyn mieni się miastem-ogrodem.

Jedna myśl na temat “Światowy Dzień Drzewa ze studentami i przedszkolakami

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s